Pesë Shtyllat (ose Kushtet) e Islamit janë:

Shehadeti - Deklarimi se nuk ka zot tjetër përveç Allahut, dhe se Muhammedi është i dërguari i Tij.

Namazi - Të falurit pesë herë në ditë në kohë të caktuara.

Agjërimi - Agjërim dhe vetë-kontrolli gjatë muajit të bekuar të Ramazanit

Zeqati - Dhurimi i 2.5% i fitimeve, nevojëtarv edhe të varfërve .

Haxhi - Pelegrinazhi për në Mekë së paku një herë në jetë nësë ka mundësi.


Shkarko në Play Store!

Shkarko aplikacionin në Play Store!

Kliko Këtu!

Ligjërata
Rukje, Shërim me Kur'an kundër mësyshit dhe magjisë!
Name

Ahmed Kalaja,49,Alaudin Abazi,1,Bilal Teqja,2,Bujar Spahiu,1,Burhan Fili,1,Dokumentar,14,Elvis Naçi,20,Enis Rama,2,Ferid Piku,1,Ferid Selimi,1,Fjalor Fetar,2,Foto,9,Hutbe,21,Kalendari i Ramazanit,1,Lulzim Plloci,1,meso,1,Njoftime,18,Pyetje,29,Ramazan,3,rukje,1,Sabaudin Jashari,1,te tjera,38,Urime,1,video,27,XHAMIA IME,120,
ltr
item
XHAMIA IME: Pesë Shtyllat (ose Kushtet) e Islamit janë:
Pesë Shtyllat (ose Kushtet) e Islamit janë:
XHAMIA IME
http://www.xhamiaime.al/2021/07/pese-shtyllat-ose-kushtet-e-islamit-jane.html
http://www.xhamiaime.al/
http://www.xhamiaime.al/
http://www.xhamiaime.al/2021/07/pese-shtyllat-ose-kushtet-e-islamit-jane.html
true
4334851239084730927
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy